Автобізнес – як займатися вантажними перевезеннями

Автобізнес

Сьогодні ми поговоримо про автобізнес – як займатися вантажними перевезеннями. Перевезення вантажів – один із перспективних напрямків. Міжнародна торгівля постійно розвивається, збільшуючи обсяги товарів над ринком. Виникають нові напрямки, де потрібні перевізники.

Бажаючим розпочати власний бізнес слід подумати, як відкрити транспортну компанію. Один із плюсів підприємства – не обов’язково одразу ж закуповувати вантажний транспорт та шукати великих клієнтів. Спочатку можна найняти кілька водіїв, поступово збільшуючи масштаби діяльності. Що потрібно для запуску підприємства, а також які є ризики читайте у статті.

Актуальність бізнесу

Послугами перевізників користуються:

  • Компанії-гіганти, гіпермаркети. Запускаючи логістичний бізнес із нуля, можна налагодити співпрацю між виробниками продуктів та великими реалізаторами.
  • Невеликі виробничі. Фабрики, майстерні, пекарні часто підписують контракти із службою доставки, щоб оперативно розвозити продукцію клієнтам.
  • Поштові підприємства. Зазвичай пошта має власний автопарк і водії, але при розширенні сервіси нерідко користується допомогою незалежних перевізників.
  • Приватні замовники. Людям потрібен вантажний транспорт для переїздів, під час ремонтів чи будівництва. Крім цього, індивідуальні підприємці час від часу потребують послуг доставки.

Затребувані також спеціальні перевезення, наприклад, транзит бензину, токсичних та небезпечних речовин. Наймають рефрижератори для транспортування продуктів харчування, машини для будматеріалів, риштування, бетонних конструкцій, автомобілів.

Автобізнес

У транспортного бізнесу безліч ніш – ви обов’язково знайдете напрямок, який ще не зайнятий у вашому регіоні.

Запускаємо логістичний бізнес із нуля: з чого почати

Навіть великим компаніям невигідно тримати свою службу доставки. Потрібно сформувати автопарк, стежити за станом машин, найняти водіїв, контролювати їх роботу тощо. Укладаючи контракт із транспортним підприємством, замовники гарантовано отримують якісний сервіс без зайвих проблем.

Щоб розпочати автобізнес, спочатку визначте формат діяльності. Є два основні варіанти. Перший – фірма із власним транспортом. Щоб запустити такий проект, потрібно закупити чи орендувати машини, найняти водіїв, експедиторів, вантажників. Можуть знадобитися власні склади, навантажувачі.

Другий варіант – логістичний центр. У цьому випадку ви укладаєте контракти з перевізниками, надаючи їм замовлення. Необхідно лише відкрити офіс, найняти диспетчерів, логіста. Враховуючи обраний тип діяльності, визначається розмір стартових витрат.

Вимоги до приміщення

Логістичному центру достатньо офісу для операторів та логістів. Але якщо ви замислюєтеся, як відкрити великий бізнес з вантажних перевезень, знадобляться:

  1. Склади. Приміщення можна купити та орендувати. Зверніть увагу, що для деяких товарів потрібні спеціальні умови зберігання. Тому може знадобитися встановлення кліматичного обладнання.
  2. Гаражі. Потрібні як криті гаражі, так і відкриті стоянки для великогабаритних машин, причепів. Майданчики також можна орендувати, але важливо стежити за дотриманням вимог до автостоянок.
  3. СТО. Перед рейсами вантажівки мають обов’язково проходити техогляд, а водії – медкомісію. Тільки так можна гарантувати безпеку вантажу та своєчасну доставку.

Вибір місця розміщення

Зверніть увагу: розташувати склад, стоянку чи технічну станцію можна скрізь. Потрібно враховувати, що проїзд вантажних автомобілів заборонено вулицями міст. Для них відкрито об’їзні траси. Тому база підприємства має знаходитися у промзоні або за межею міста.

Обладнання та витратні матеріали

Для організації роботи знадобиться різне обладнання. Його перелік залежить від нюансів бізнес-ідеї. Наприклад, якщо у вас власні склади, знадобляться навантажувачі, візки, ваги автомобільні.

Автобізнес

Навіть якщо ви перенаправляєте замовлення, потрібні GPS-трекери на авто. За допомогою «маячків» можна не лише відслідковувати положення вантажу, а й стежити за швидкісним режимом, рівнем палива, часом простою. Це допомагає контролювати водіїв, не даючи їм зливати пальне чи порушувати ПДР.

Витрати залежать від особливостей бізнес-ідеї. Основні статті витрат:

  • оренда офісу, складу;
  • обладнання;
  • оплата послуг перевізника;
  • зарплата працівникам;
  • реклама та маркетинг.

Щомісячні витрати можуть включати паливо, обслуговування вантажівок, страхування. Тому перед тим, як відкрити транспортну компанію, складіть докладний бізнес-план. У документі слід врахувати всі витрати: і стартові, і періодичні. На його основі можна розрахувати, коли інвестиції окупляться.

Можливі проблеми та ризики

Будь-який автобізнес пов’язаний із ризиками. Це може бути сильний податковий тиск, зміна законодавства, бюрократична тяганина тощо. Ніхто не дає гарантій, що після успішного старту підприємство утримається на плаву.

Основні проблеми сфери вантажоперевезень:

Недобросовісні водії. Працівники можуть красти пальне, неакуратно водити, наражаючи вантаж і машину на небезпеку. Це вирішується встановленням GPS-трекерів.

Пошкодження товару. ДТП може статися з вини інших учасників руху. Але компенсувати втрати клієнтам доведеться саме вам. Тому обов’язково укласти договір зі страховою компанією.

Читайте також: Який є заробіток вдома

Затримки термінів. Часто це відбувається через непередбачувані фактори. Черги на митниці, зміна правил проїзду, роботи на дорогах – це призводить до того, що вантаж не доставлений вчасно і перевізник змушений платити неустойку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *