В даній статті поговоримо про ідеї малого бізнесу. Величезні ангари, верстати, що шумлять, конвеєрні стрічки – ось що здається в розумі, коли ми чуємо словосполучення «виробничий бізнес». Насправді ж виробництво може бути різним за масштабами, а будувати бізнес на виробництві одного виду товару можна самостійно, маючи під рукою лише невелике приміщення. Деякі навіть використовують власний гараж чи дачну ділянку. І жодних ангарів для величезних верстатів.
Тому для тих, хто хоче відкрити своє виробництво, ми рекомендуємо почати з малого.
Переваги:
- Не такі великі витрати на старті.
- Є можливість перебудувати виробництво, збільшивши обсяги, ви не обмежені початковими розмірами.
- Немає потреби орендувати велике приміщення. Багато міні-виробництв можна відкрити навіть на дачній ділянці або в невеликій майстерні.
- Малі обсяги не обмежують вас у товарообігу. Часто малому виробництву доступні товари, які потрібні по всій країні.
- Покупцями вашого товару може бути будь-хто. Від приватних осіб до великих заводів.
А якщо ви вирішили діяти власними силами, то пропонуємо докладніше ознайомитися з популярними ідеями щодо організації власного міні-виробництва, на яке не потрібно витрачати багато грошей.
1. Виробництво меблів
У цій категорії ми об’єднали такі сфери як виробництво каркасних, безкаркасних та плетених меблів як найпопулярніших серед тих, хто займається невеликим виробництвом.
Це цікаво: частина меблярів на ринку діє за франшизами меблів від великих фабрик, не займаючись виробництвом самостійно.
Корпусні меблі користуються постійним попитом. А потенційна аудиторія її покупців лише зростає. Серед споживачів більша частина – фірми та великі компанії, а також державний сектор, який закуповує меблі для муніципальних установ. Тобто фактично виробникам таких меблів шлях лежить до участі у державних тендерах, де можна отримати великі замовлення.
2. Виробництво автомобільних чохлів
Ще один напрямок, для реалізації якого не потрібно купувати громіздкого і дуже дорогого обладнання.
Основні плюси:
- Ніша не переповнена конкурентами
- Потенційних замовників дуже багато. Це можуть бути як приватні покупці – власники авто, так і магазини, які торгують аксесуарами для машин.
- Варіацій товару дуже багато. Для прикладу ви можете зайти на якийсь Аліекспрес і подивитися, які види чохлів готові постачати з Китаю. Їх дуже багато. Ось тільки незрозуміло якої вони насправді якості і чи реальність відповідатиме тому, що на картинці.
Мінуси:
- Дуже багато залежить від правильної маркетингової компанії. Авточохли – товар, який буде користуватися попитом, але для цього про нього потрібно постійно нагадувати споживачеві, так як це не товар першої і другої необхідності, а швидше цікавий аксесуар, як сонцезахисні окуляри.
- Для достатнього рівня різноманітності, яка сприятиме постійному потоку замовлень, буде потрібний дизайнер. Це не така велика проблема, щоб стати перешкодою в організації бізнесу, але подумати про це потрібно буде, якщо ви не вважаєте, що самі маєте достатнє знання та розуміння, які чохли будуть виглядати стильно, а які жахливо.
3. Виробництво декоративної плитки
Чому це затребуваний товар – тому що декоративна плитка використовується постійно, об’єкти, що будуються, не закінчуються, а замовники є як серед приватних осіб, які хочуть облаштувати свою власну ділянку, так і серед організацій, зайнятих у сфері будівництва.
4. Виробництво піноізолу
Піноізол – будівельний матеріал, який використовується для утеплення. Застосовується дуже широко. Називається також рідким пінопластом. Зберігається у вигляді гранул, а після проходження через пристрій розпилення, наноситься на поверхню у вигляді рідини. Застосовується для утеплення стін, дахів та інших поверхонь.
Для того, щоб можна було організувати виробництво піноізолу в «гаражних умовах», знадобиться приміщення від 20 квадратних метрів, забезпечене водопроводом, електрикою та каналізацією.
Двох робітників для невеликого виробництва буде цілком достатньо. Причому немає потреби у спеціальних знаннях та кваліфікації.
5. Виробництво тосолу та антифризу
Найпопулярніша сьогодні тема. Але популярна не лише тому, що ця ніша має постійний попит, адже кількість автомобілів на наших дорогах тільки збільшується.
Популярна вона ще тому, що дуже часто нею займаються «підпільно». І ми говоримо зараз не про уникнення податків від податкової, а про саме виробництво. На жаль, не рідкісні випадки, коли такі виробники використовують заборонений прийом. А саме – додають метанол. Це значно знижує собівартість, виводячи продавця на великий прибуток. Тим часом, використання метанолу – небезпечно здоров’ю.
Ідеї малого бізнесу
6. Виробництво кованих виробів
Ковані ворота, секції паркану, декор, віконні ґрати – ось основні види застосування цього виду виробів. Попит походить від власників приватних будинків. І насправді він не малий, хоча й не зрівняється, наприклад, із тим самим будівельним сектором.
Але цього достатньо для того, щоб налагодити невелике виробництво цих виробів та зайняти свою нішу.
7. Виробництво фігурок із гіпсу
Основний покупець – власник садової ділянки. Мода прийшла до нас із заходу не так давно. Але вже встигла влаштуватися. Якщо ви звертали увагу, такі фігурки продаються вже у кожному великому магазині на кшталт Епіцентр. Особливо в секторі клієнтів з доходом вище за середній, які можуть дозволити собі гарний приватний будинок з ділянкою.
8. Виробництво бонасаїв, флораріумів та фітостін
Мініатюрні дерева використовуються в дорогих інтер’єрах, готелях, великих центрах, даруються заможним людям, та й просто виглядають шикарно, вписуючись у будь-який інтер’єр. Звичайно, на цьому можна заробити, навчившись їх правильно вирощувати.
Коштують такі дерева, вирощені професіоналами, дорого і хоч ринок досить вузький, покупці є постійно. Ось тільки складнощів тут також вистачає. По-перше, потрібно розбиратися в темі, а по-друге, на вирощування йде дуже багато часу. Тому не можна просто зайнятися цим, а за кілька місяців пожинати плоди. Це довгострокова перспектива.
Але на кожну проблему є рішення. Як і у випадку з вирощуванням бонсая. По-перше, навчитися цьому можна. У тому числі й безкоштовно, знаходячи інформацію в інтернеті.
А по-друге, почати зараз займатися цією справою можна як хобі, не вкладаючись і не розраховуючи на суперприбуток, а якщо сподобається, то через кілька років ви цей прибуток точно отримаєте. І на той час будете професіоналом, який зможе поставити «виробництво» дерев на потік.
9. Виготовлення твердих шампунів, домашнього мила та органічної косметики
Продажем косметики ручної роботи давно займаються приватні майстри. Лише деякі з них вийшли на такий рівень виробництва, що дозволило їм відкрити власні брендовані магазини. Але це з тієї причини, що про великі обсяги вони не дбали. Адже великі обсяги вимагають постійного пошуку та залучення нових клієнтів.
Однак галузь як була популярна, так нею і залишилася. І коли потрібного рівня розвитку дійшли соціальні мережі (насамперед Інстаграм), у відкритті фізичних магазинів підвищення обсягу потреба просто відпала.
Наразі соціальні мережі надають усі інструменти, щоб у вас стало достатньо покупців.
Так що задуматися про те, щоб виробляти власну косметику, до якої в першу чергу належить мило ручної роботи, тверді шампуні, а також різного виду засобу для догляду за шкірою та волоссям, варто.
Читайте також: Свій бізнес ідеї
Знову ж таки, з чого почати і як спробувати себе в цій справі, вам підкаже інтернет. Тому що рівнів тут багато. І починати треба завжди із найпростішого. А попит на це є зараз. До того ж у подарункові сезони він стає просто величезним. Як вам такі ідеї малого бізнесу?