Виготовлення свічок бізнес ідея

Виготовлення свічок бізнес

Незважаючи на конкуренцію, виготовлення свічок бізнес вважається перспективним та швидкозростаючим. Насамперед, потрібно вивчити попит та ринок збуту, визначити вид свічок для виробництва.

Переваги бізнесу:

  1. Сировина коштує дешево, а обладнання швидко окупається.
  2. Багато видів свічок та ринків збуту готової продукції.
  3. Не потрібний кваліфікований персонал.
  4. Нема серйозних вимог до приміщення.
  5. Це безвідходне виробництво.

Технологія виготовлення та помилки при виготовленні свічок

Звичайна технологія виготовлення свічок називається ливарний метод. Вона включає різні етапи:

Підготовка матриці – форми для свічок. Її змащують олією і закріплюють знизу гніт, а також кріплять натягнуту нитку.

Основу свічки (наприклад парафін) дроблять і розтоплюють але без контакту з вогнем. Для парафіну достатньо нагріти до 90°. Якщо сильно перегріти, він може вибухнути.

У суміш додають інші інгредієнти (що саме залежить від виду свічки) і розмішують.

Суміш, що вийшла, розливають за формами і дають їй застигнути, після чого упаковують. Декоративні свічки перед цим прикрашають.

Виготовлення свічок бізнес

Головне – все зробити за інструкцією і не припуститися помилок при виготовленні свічок:

  • Розплавлення воску чи іншої сировини на відкритому вогні.
  • Перебір з ефірними оліями – так можна зіпсувати свічку.
  • Використання занадто великої кількості барвника – свічка може сильно коптити.
  • Неправильний вибір ґнота, внаслідок чого свічка може не загорітися. Гелеві свічки вимагають товстого гноту, тонкі парафінові – навпаки, тонкий та просочений воском.
  • Неправильне використання прикрас. Якщо від елементів декору до гніту менше п’яти сантиметрів, після запалювання свічка може спалахнути.
  • Попадання у розплавлений віск води. У такому разі у свічці будуть порожнечі.

Розберемо покроковий план з прикладу міні заводу з автоматизованою виробничою лінією.

Обладнання займає мінімум місця – близько 5 кв. метрів. Реалізувати проект можна вдома або у будь-якому нежитловому приміщенні. Вистачить загальної площі 30 кв. метрів для виробничої лінії та складу.

Основні вимоги:

  • гарна вентиляція,
  • підтримка постійної температури, без перепадів – близько 20°С.

Що стосується зберігання свічок – важливо, щоб вони не стикалися одине з одним. Також не можна зберігати разом готові свічки та сировину для них. Потрібно встановити в приміщенні датчики диму, пожежну систему та мати вогнегасник.

Деякі поєднують виробниче приміщення та торгову точку. У такому разі важливо вибрати місце з гарною прохідністю.

Мінімальний перелік обладнання для виробництва свічок:

  • ливарний верстат та піч,
  • пристрій для виготовлення ґноту,
  • пластикові або алюмінієві форми для заливання.

Для виробничого цеху:

  • прес-екструдер;
  • верстат для свічок;
  • бак, де плавитиметься сировина;
  • апарат для пакування.

Всі ці апарати можна придбати окремо або у складі єдиної лінії, від вітчизняного чи імпортного виробника. Ще вам знадобляться форми для заливання.

Пошук постачальників та закупівля свічкової сировини

Раніше свічки робили лише з бджолиного воску, але сьогодні асортимент набагато ширший. Ось із чого роблять свічки:

Найбільш дешева сировина – парафін. Він буває харчовим та технічним.

Стеарін. Стеаринові свічки, на відміну від парафінових, не гнуться і горять довше.

Віск – дорожча сировина, яка забезпечує свічці яскравість і можливість горіти довше, але потребує особливих навичок у користуванні.

Гель складається з декількох різновидів мінеральних масел (на 95%) та полімерної смоли. За допомогою цього матеріалу можна зробити дизайнерські свічки.

Додатково можуть бути потрібні ефірні олії, барвники, елементи декору та інші матеріали. Знайти потрібну сировину – не проблема. В інтернеті багато спеціалізованих магазинів.

Найм персоналу

Для роботи в невеликому цеху вистачить 2 осіб – вони стежитимуть за лінією та обслуговуватимуть її. Для роботи в 2 зміни потрібно 4 людини. Також має сенс найняти менеджера, який шукатиме клієнтів та укладатиме договори. Бухгалтерію можна передати на аутсорс.

Реклама та збут

Ваше завдання – знайти власників магазинів, розіслати комерційні пропозиції та домовитися з ними. Також можна реалізовувати свічки через інтернет-магазини. Має сенс зробити хоча б невеликий сайт та завести сторінки у всіх популярних соцмережах.

Якщо ви хочете займатися саме виробництвом церковних свічок, найкращий варіант отримати дозвіл працювати саме на території храму. Важливо, щоб переговори вела людина, яка близька до церкви і розуміє специфіку продажів у цій ніші. Будьте готові до зростання попиту на християнські свята (особливо – на Різдво та Великдень).

Виготовлення свічок бізнес – види виробленої продукції

Розберемо докладніше особливості виробництва різних видів свічок.

Декоративні свічки. З чого складається свічка

Декоративні свічки легко виробляти вдома та продавати з великою націнкою. Дуже важливо, щоб ваші свічки були оригінальними. Також потрібно відразу визначитися, з чого складається свічка – тобто з яким саме матеріалом ви працюватимете.

Найлегше розпочати роботу з парафіном. Його потрібно розплавити і додати туди сіль, ароматизатор і барвники, вилити суміш у форму і покласти туди ж гніт. Але знайте, що парафін виділяє в атмосферу шкідливі речовини, тому його не рекомендується палити в квартирі. При цьому парафін – дуже доступна та недорога сировина.

Свічки зі стеарину горять дуже яскраво і довго, і вони абсолютно нешкідливі.

Свічки з бджолиного воску відрізняє приємний природний запах, вони не зазнають жодної шкоди ні дітям, ні дорослим. Також можна виготовляти їх з пальмового та соєвого воску – вони повністю натуральні та нешкідливі, а також легко ароматизуються ефірними маслами.

Найпопулярніший матеріал із декоративних свічок – гель. Такі свічки є скляною колбою, куди заливають парафіновий гель. Вони не коптять, довго служать, безпечні для людини.

При виробництві свічок можна використовувати ароматичні добавки: м’ята, ваніль, розмарин та ін. Найкраща сировина для них – гліцерин чи віск, а також стеарин, але не парафін. Ці свічки особливо потрібні на свята. Також можна робити свічки, які плавають у великих келихах. Їх використовують у деяких ресторанах.

Свічки для кондитерських виробів

Всім відомо, що на день народження обов’язково купують торт і задуватимуть на ньому свічки. Для такої мети роблять свічки із цифрами. Продавати їх можна в супермаркети, сувенірні магазини, пекарні та кондитерські.

Езотеричні свічки

Езотеричні салони ще одне місце, де постійно горять свічки. Так створюють необхідний магічний антураж. Для виробників свічок це ще один важливий канал збуту. У салонах зазвичай затребувані ароматичні та кольорові свічки: чорні, коричневі, рожеві, червоні, оранжеві, зелені. Як правило, власники таких салонів добре заробляють та готові платити своїм постачальникам. Можна взяти у них зразок свічок та виготовити на замовлення.

Виготовлення свічок бізнес

Свічки для господарства

У багатьох місцях досі бувають перебої з електропостачанням, тому люди тримають удома запас свічок у разі відключення електрики. А ще у гаражі ними можуть прогрівати замки. Термін зберігання цих свічок не обмежений, вони не пахнуть гасом та безпечні у використанні. Також їх беруть у походи або на рибалку, а продавці квітів у зимовий час за їх допомогою не дають рослинам замерзнути. Їх продають у рибальських, також автомобільних і мисливських магазинах, особливо в провінції.

Читайте також: Бізнес на дому для жінок

Основні ризики цього бізнесу:

Сезонність. Продаж церковних свічок зростає під час церковних свят, а дорогих свічок ручної роботи – на Новий рік, 14 лютого. Тільки побутові свічки актуальні цілий рік. У будь-якому випадку, потрібно бути готовим до падіння продажів у літню пору року.

Конкуренція. Це рентабельний бізнес, і ви не будете єдиним виробником у регіоні. Проаналізуйте ринок, оцініть попит та конкурентів.

Проблеми з продажем церковних свічок. У цій ніші вже є перевірені постачальники, які уклали договір.

Виготовлення свічок бізнес перспективний, що дозволяє розпочати проект у будь-якому масштабі: від бізнесу вдома до повноцінного заводу свічок. Його головні характеристики – дешева сировина та низька собівартість продукту, багато різновидів свічок та можливостей збуту, висока конкуренція та сезонний фактор. Важливо грамотно оцінити ринок та знайти канали збуту у вашому регіоні перед запуском бізнесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *