Вирощування часнику як бізнес

Вирощування часнику як бізнес

Вирощування часнику як бізнес – чудова ідея для власників земельних ділянок у селі. Навіть якщо у вас немає власності земельного наділу, його можна недорого орендувати або взяти в користування у родичів або односельців. Конкуренція на ринку невисока, більше того, українські фермери поки що не можуть повною мірою задовольнити споживчий попит. 

Переваги та нюанси реалізації бізнес-ідеї щодо вирощування часнику

Вибрати для культивування з комерційною метою саме часник варто з таких причин:

 • невибагливість рослини та тривалий термін зберігання врожаю;
 • легкість вирощування культури – з посадкою, доглядом та збиранням урожаю впорається навіть людина без фермерського досвіду;
 • відсутність потреби в обладнанні теплиці;
 • можливість розпочати справу з мінімальними вкладеннями;
 • окупність за півроку-рік;
 • стабільний попит та невелика конкуренція.

Існують і певні складнощі. По-перше, якщо не знайти оптового покупця, можуть виникнути проблеми зі збутом. По-друге, часник сильно виснажує ґрунт, тому садити культуру на одній ділянці можна не більше трьох років поспіль.

Особливості вирощування часнику у відкритому ґрунті як бізнесу

Успіх господарської діяльності залежить від:

 • вибору ділянки з відповідним ґрунтом;
 • сорти та якості насіннєвого матеріалу;
 • грамотності догляду за рослиною;
 • правильності збирання та зберігання продукції;
 • організації збуту часнику.

Для висаджування часнику використовують посівні площі із суглинистим або легкосуглинистим ґрунтом, збагаченим органічними речовинами. Грунт повинен добре провітрюватися та утримувати вологу. Для висаджування культури не підходять болотисті ділянки, які не захищені від холодних вітрів. Ідеальні попередники – зернові (крім вівса та ячменю), огірки, кабачки.

Вирощування часнику як бізнес

Догляд за насадженнями полягає в розпушуванні ґрунту та видаленні бур’янів. З розвитком рослини також потрібно видалення стрілок. Підживлення проводять двічі – у період росту листя та розвитку зубків.

Полив необхідний для формування стебла. При збиранні врожаю стебло обрізають вручну після просушування протягом 2-4 днів. Насіннєвий матеріал придатний для посіву протягом 4–5 років.

Вибір сорту для вирощування на продаж

Розглядаючи бізнес-ідею з вирощування часнику на продаж, ви зіткнетеся з непростим вибором – який із численних сортів культури вибрати. Для початку визначтеся, чи це буде ярий або озимий часник:

Ярий часник призначений для весняної висадки, що вирощується переважно в південних регіонах. Відрізняється невеликими головками, зазвичай не має центрального стрижня та стрілок, зубчики розташовані по спіралі. Зберігається ярий часник довго. А найпопулярніші його сорти – “Єленівський”, “Гулівер”, “Вікторіо”, “Єршівський”.

Озимий часник саджають пізньої осені, він більший і врожайний, стійкий до холодів. У озимої культури однакового розміру зубки розміщені навколо твердого стрижня. Найбільшим попитом у фермерів при вирощуванні часнику як бізнес користуються сорти «Софіївський», «Добриня», «Скіф».

Вирощування часнику як бізнес

Якщо в голівці всього 2-4 зубчики, такий матеріал вважається виродженим, він не дає врожаїв, тому відразу в брак. Для засіву часником 1 га потрібно 1300 кг насіннєвого матеріалу. Від цієї цифри потрібно орієнтуватися по цінах які не будемо тут писати, так як постійно міняються.

Вирощування часнику як бізнес неможливе без мотоблоку, сівалки, комбайну для збирання врожаю. Цю техніку можна купити чи взяти у найм. З інвентарю обов’язково знадобляться відра, лопати, граблі. Також вам потрібно організувати полив рослин, виділити закрите сухе приміщення для зберігання продукції.

Скільки можна заробити на вирощуванні часнику

Якщо отримувати з гектара 10 тонн урожаю і продавати продукцію за ціною 70 грн за 1 кг, можна заробити 700000 грн. Залежно від сорту культури, погодних умов, урожайності року при вирощуванні часнику як бізнесі становити 70% і більше.

Основні канали збуту

Як способи реалізації вирощеної продукції варто розглядати:

 1. Продаж товару оптовикам. Цей шлях найбільш простий і безпрограшний, але має один мінус – закупники завжди беруть продукцію за оптовою ціною.
 2. Постачання на м’ясопереробні підприємства, консервні заводи, у фармацевтичні компанії. Варіант вигідніший з точки зору прибутку, при цьому знайти покупця складніше.
 3. Постачання до закладів громадського харчування, на туристичні об’єкти (бази відпочинку, готелі, санаторії), медустанови.
 4. Збут продавцям на ринку, супермаркети, продуктові магазини. Спосіб дає можливість реалізовувати продукт невеликими партіями за вартістю набагато вищою за оптову.
 5. Залишки продукції можна збувати через дошки оголошень, рекламу місцевих ЗМІ. Непоганий варіант – розміщення пропозицій у регіональних групах у соцмережах та месенджерах.

Вирощування часнику як бізнес, за відгуками підприємців, досить вигідне заняття, особливо з огляду на низьку конкуренцію на ринку та затребуваність продукту. Найбільший дохід можна отримувати взимку, щоправда, у такому разі доведеться подбати про обладнання місця для зберігання часнику.

Читайте також: Автобізнес – як займатися вантажними перевезеннями

Ведення часникового бізнесу доступне кожному, хто має невеликі заощадження. Для початку варто засіяти 10–30 соток, а вже після отримання врожаю та його продажу нарощувати обсяги.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *