Що таке блокчейн та коротка історія

Що таке блокчейн

Що таке блокчейн? Більш детальніше читайте далі в статті. Якби не сталася фінансова криза 2007-2008 років, світ, можливо, навіть і не помітив би запуск Біткойна. Проте дисбаланси в економічній системі мимоволі дали поштовх криптовалютній революції.

Протягом багатьох років робилися відкриття, які дозволили створити розподілену базу даних, що реплікується. Реплікація є копіюванням інформації з одного джерела до іншого. Зміни в одному примірнику автоматично поширюються на інші.

Історія технології блокчейн

Кожен користувач мережі може досягти консенсусу без необхідності довіряти комусь іншому. В основі розподіленого реєстру лежать технічні нововведення, які дозволили існувати та розвиватися криптовалютам.

1991 року двоє вчених, намагаючись зберігати дані так, щоб ніхто не міг внести до них зміни заднім числом, створили перший прообраз майбутньої технології. Цими розробниками були програміст Стюарт Хаберт та фізик Скотт Шторнетт. Вони вигадали блокчейн.

Їм вдалося винайти розподілений децентралізований реєстр, в якому всі записи проглядалися і захищалися криптографічними інструментами.

Для ефективного зберігання інформації в базах даних застосовується “дерево Меркле”, яке збирає кілька документів в один блок.

Застосування публічних ключів дозволило підписувати платіж та ідентифікувати адресу мережі, використовуючи асиметричне шифрування з двома ключами (публічним і приватним).

Удосконалення технології

Що таке блокчейн

Наступним завданням, яке треба було вирішити, стало подвійне витрачання. Через відсутність у розподіленому реєстрі контролюючого органу виникла проблема, що той самий цифровий актив може бути одночасно відправлений кільком одержувачам.

Для запобігання подвійному витрачанню було вирішено об’єднувати транзакції в блоки, які будуються в безперервні ланцюжки, блокчейн.

Так виник метод – підтвердження виконаної роботи (Proof-of-work). Щоб додати новий блок, необхідно було провести перевірку ланцюга та переконатися, що ця монета не витрачалася раніше. Тепер неможливо змінити запис в одному блоці без зміни інших.

Вузли, задіяні у створенні нової частини ланцюга, одержують винагороду. Згодом таких учасників мережі почали називати майнерами.

Ідея децентралізації

Блокчейн розвиває задум незалежності від конкретного наглядового органу чи групи людей, відкритості та прозорості правил, за якими працює технологія. Будь-який учасник системи може завантажити реєстр та перевірити, що всі платежі, створення нових блоків йде відповідно до встановлених умов та не відхиляється від них.

Концепція децентралізованої довіри

Внаслідок застосування технології блокчейну з’явилася нова платформа ділових відносин.

Її привабливість складається з:

  • Простоти.
  • Низьких комісій під час переказу.
  • Високий рівень безпеки.

Система Bitgold

Наприкінці 90-х років минулого століття вчений у галузі інформаційних технологій Нік Сабо розробив алгоритм децентралізованого цифрового золота. Учасники мали надавати свої обчислювальні потужності у мережу на вирішення криптографічних завдань.

Читайте також: Cube криптовалюта ITAMCUBE, огляд, відгуки

Результати записуються у відкритий реєстр, копіюються через мережу. Кожне рішення включає частину наступного блоку, забезпечуючи безперервність ланцюжка даних. Насправді проект реалізувати не вдалося.

Майбутнє технології блокчейн

Криптовалюти скоро можуть повністю перебудувати глобальну економіку. Сфера їх застосування простягається набагато далі за фінанси. Можна прискорити документообіг, захистити конфіденційні дані: права власності, лікарські документи, кримінальні справи, державні таємниці тощо.

Компанія EverLadger використовує блокчейн у ланцюжку поставок для ідентифікації джерела походження дорогоцінного каміння. Microsoft запустила попереднє тестування нового продукту Azure Blockchain. Він потрібний для створення та розгортання програми блокчейн для спільного використання бізнес-процесів та даних з іншими організаціями.

Яка властивість блокчейну найважливіша

  1. Незмінність мережі та неможливість змінювати дані
  2. Інформація завжди доступна для перевірки
  3. Автономна робота без посередників

Поширення технології призвело до значного збільшення прозорості, безпеки доступу до інформації та здійснення угод. Для поширення у всі сфери економіки потрібні нормативно-правові акти. На даний момент їх немає, а це означає, що затримується поширення технології.

Історія блокчейна щодо зміни світу лише розпочалася. Децентралізовані фінанси пропонують інструменти безпечних інвестицій без посередників. Поява NFT (невзаємозамінний токен) зробила ринок предметів мистецтв прозорішим.

При закріпленні прав на володіння цифровим активом підвищується безпека та привабливість угод. Зловмисники не зможуть продати репліку або вкрасти оригінал під час використання цієї технології.

Що таке блокчейн

Bitcoin через багато часу з дня опублікування ідеї набирає популярності як засіб зберігання та інвестування. А разом з ним росте та розвивається весь крипторинок. Тепер ви знаєте, що таке блокчейн, всім гарного дня!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *