Реальний заробіток без вкладень

Реальний заробіток без вкладень

Сьогодні ми поговоримо про подкасти, так як є реальний заробіток без вкладень на цьому  (про це йтиметься нижче), але для цього ваш подкаст має бути у «вищій лізі», тобто відповідати як мінімум одному або декільком умовам:

Проект має бути з постійною аудиторію. Мається на увазі компанію ваших друзів та родичів у кількості 30-50 осіб, які не пропускають жодного випуску. Тут цифри, в яких обчислюються ваші слухачі, повинні мати три і більше нулів. Цей показник розпізнати дуже легко – за кількістю підписників на всіх підкаст-платформах, де ви є, а також за статистикою прослуховувань та завантажень.

Величезним плюсом буде, якщо за вашим подкастом хтось «стоятиме». Монетизація набагато швидше наздожене подкаст, випущений на сайті відомого видання чи всім знайомим брендом. Загалом, гроші точно швидше потечуть до відомих імен, ніж до якогось ноунейму, яких би класних подкастів він не робив.

Реальний заробіток без вкладень

Суть у тому, що можливості монетизації подкастів поки що мало вивчені: немає стратегій, правил та норм, немає великої кількості вдалих прикладів та кейсів в Україні. На заході, звичайно, досвід є, але він часто не зовсім підходить для наших реалій. Проте ми опишемо кілька стратегій, які справді можуть спрацювати.

Донати від слухачів, краудфандінг

Це добровільні пожертвування слухачів подкасту його автору. Є кілька варіантів збирання грошей: сервіс Patreon, заклики перевести копійчину під час самих подкастів, кнопки для переказів на PayPal або Monobank на сторінках подкасту.

Найбільш, мабуть, найефективніший спосіб – перший. Сайт Patreon створений для авторів будь-якого виду контенту, не лише подкастів. Ви реєструєтеся на сервісі, викладаєте ваш подкаст і пропонуєте користувачам заохотити автора (вас) грошима. Самостійно встановлюєте розміри донатів. Це може бути і $1, і $100 на місяць. Patreon рекомендує встановлювати нагороди за пожертвування залежно від їх розмірів. Наприклад, за невеликий донат дайте слухачеві доступ до додаткових матеріалів, які не увійшли до основних випусків. За солідніший донат – доступ на офлайн-заходи, словесну подяку у випуску або особисте спілкування з автором подкасту.

Рекламодавці

Перший і найзрозуміліший спосіб монетизації подкасту – це, звичайно ж, знайти рекламодавця. Але знову ж таки, це спрацює, якщо ваш подкаст відповідає як мінімум одній умові, описаній вище. Ось три дієві схеми взаємодії з рекламою у міру зростання ціни:

Рекламна інтеграція – протягом подкасту зачитується узгоджений із замовником рекламний текст. Сама реклама може бути зовсім не пов’язана з темою випуску, і рекламодавець не може на цю тему впливати. Підвид простої рекламної інтеграції – нативна інтеграція – це досить складний формат, коли ім’я рекламодавця згадується у прямому контексті програми, або ж реклама виглядає повністю як особиста рекомендація.

Спонсований випуск – вихід подкасту був підтриманий рекламодавцем. Так само, як і в першому випадку, в ході шоу озвучується рекламний текст (зазвичай кілька разів) і рекламодавець, як і раніше, не може впливати на тему випуску. Проте спонсорство – те й спонсорство, що, наприклад, виробник шин навряд чи піде рекламуватися в подкаст про корейську косметику, тому тема подкаста і рід діяльності замовника хоч трохи, але збігаються (тут весь секрет у цільової аудиторії).

Брендований випуск — рекламодавець вже може попросити зробити подкаст на якусь потрібну тему, або ж підкаст випускається на платформі або за максимальної підтримки якоїсь організації.

Робота з партнерськими мережами (СРА)

Такий вид монетизації подкастів рідко використовують в Україні. І дарма. Ми бачимо потенціал, тож зупинимося на ньому докладніше. Злетить чи не злетить – покаже час.

Реальний заробіток без вкладень

Переваги CPA перед іншими видами реклами в подкастах:

Ви самостійно вибираєте, що рекламувати та як це робити. Іншими словами, знаходите рекламодавця, що сподобався вам, в каталозі партнерських програм і створюєте рекламу в зручному вам форматі, вибираєте, як і що говорити.

В одному подкасті можна рекламувати кілька різних брендів. Зазвичай рекламодавці у партнерських програмах не бояться сусідства із конкурентами.

Ви не ризикуєте грошима. Рекламодавці нічого не платять вам заздалегідь, тому якщо раптом за партнерським посиланням після випуску ніхто не перейде, ви нічого не втратите.

Низький поріг входу. Будь-який подкастер, навіть початківець, може приєднатися до партнерської програми та заробляти на ній. Наприклад, у каталозі партнерських програм Admitad є чимало офферів, які не потребують попередньої модерації. Веб-майстер може відразу розпочати роботу з ним. А ще цьому допоможе розширення Extension Lite. Воно дозволяє вибирати саме оффери без модерації.

Читайте також: Який є заробіток вдома

Є й мінус. CPA – нешвидкий спосіб заробітку. Він вимагає часу та сил, постійного тестування офферів та форматів але це також реальний заробіток без вкладень. Принцип роботи з партнерськими посиланнями у подкастах простий.  У випуску озвучуєте інформацію про продукт та пропонуєте купити його. Для цього слухачам потрібно перейти за партнерським посиланням в описі епізоду. До речі, партнерське посилання можна включати і до тайм-кодів епізоду подкасту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *